PADI Course Director to PADI Master Instructor, który zrobił kolejny krok i dołączył do elitarnej grupy trenerów instruktorów. Dyrektorzy Kursów prowadzą program PADI Instructor Developmnet Course (IDC) i inne szkolenia na poziomie instruktorskim, a tym samym są najbardziej wpływowymi liderami przemysłu nurkowego i wzorami płetwonurkowania. Stopień ten jest najwyższym i najbardziej szanowanym profesjonalnym stopniem w nurkowaniu rekreacyjnym. Aby stać się Dyrektorem Kursów musisz dostać się na program Course Director Training Course (CDTC) poprzez proces aplikacyjny, który zweryfikuje Twoje doświadczenie i cele szkoleniowe.

PADI Master Instructor, który ma solidne doświadczenie w nauczaniu i który asystował przy kilku programach IDC, może być gotowi aby aplikować. Jednocześnie musisz być Instruktorem Trenerem EFR, mieć co najmniej 250 zalogowanych nurkowań, posiadać Centrum Nurkowe PADI lub mieć doświadczanie w pracy w resorcie i spełnić inne wymagania, które zamieszczone są na aktualnej liście aplikacji CDTC dostępne do ściągnięcia ze strony PADI Pro.

Czego się nauczysz?

Po zatwierdzeniu wniosku zaczynasz trening wykonując kilka prezentacji on-line, przeglądu wiedzy i zdając egzamin na poziomie Course Directora z Systemu PADI, Standardów i Procedur. CDTC trwa zazwyczaj dziewięć dni i składa się z prezentacji kadry na temat organizowania i promowania ścieżki rozwoju instruktora oraz z wielu praktycznych warsztatów na sali wykładowej, w wodach kontrolowanych, w wodach otwartych z naciskiem a ocenę szkolenia, technik profesjonalnego rozwoju i doradztwa zawodowego.

Facebookmail