Jeśli lubisz ludzi, nurkowanie jest Twoją pasją i chcesz by Twoje życie było niezwykłe – zostań Instruktorem PADI. Nauczanie nurkowania pozwoli Tobie dzielić się swoją miłością do wodnego świata z innymi robiąc to co się lubi – przebywać w wodzie. Instruktorzy OWSI to najbardziej rozchwytywani specjaliści nurkowi na całym świecie, ponieważ ukończyli program, który wyznacza standardy dla profesjonalnych szkoleń nurkowych. Zasłużysz sobie na tytuł instruktora PADI poprzez ciężką pracę i zaangażowanie, a jesteś wynagrodzony pracą, która pozwala dzielić się niesamowitymi podwodnymi przygodami z innymi – zmieniając ich życie na lepsze i wzbogacając swoje.

Czy jesteś gotowy dołączyć do grona profesjonalistów, którzy nauczają najwięcej programów edukacyjnych dla płetwonurków na całym świecie? W takim razie zostań PRO i zapisz się na kurs instruktorski – Instructor Development Course (IDC), który kończy się międzynarodowym egzaminem – Instructor Examination (IE).

Program IDC składa się z dwóch części – Assistant Instructor (AI) oraz Open Water Scuba Instructor (OWSI). Większość kandydatów wybiera program IDC w pełnym pakiecie, choć można te dwa kursy przeprowadzić osobno. Pomyślnie ukończenie tylko kursu AI skutkuje w postaci kwalifikacji na stopień PADI Assistant Instructor. Gdy AI jest gotowy na następny krok bierze udział w programie OWSI kończący się egzaminem IE, po którym zostaje się pełnym PADI Instruktorem.

Nurkowi profesjonaliści, którzy posiadają już stopień instruktora z innych federacji nurkowych mogą bezpośrednio zapisać się na program OWSI. Uznaje się w ten sposób wcześniejsze szkolenia instruktorskie i zapewnia drogę, aby stać się pełnym Instruktorem PADI.

Wymagania wstępne

Na program IDC może się zapisać osoba, która od co najmniej sześciu miesięcy jest certyfikowanym Divemasterem. Ponadto potrzebujesz:

- Mieć 60 zalogowanych nurkować, aby przystąpić do programy i 100 aby przystąpić do egzaminu.
- Ukończony kurs pierwszej pomocy w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
- Oświadczenie medyczne od lekarza sprzed minimum 12 miesięcy o braku przeciwwskazań do nurkowania.

Dodatkowo będziesz musiał zostać Instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej EFR, ale można to uzyskać podczas szkolenia instruktorskiego.

 

Czego się nauczysz?

Program IDC uczy jak przeprowadzać wszystkie podstawowe kursy PADI. Będziesz w stanie zorganizować i przedstawić informacje, przeprowadzić sesję rozwoju umiejętności i kontrolować nurkowania na wodach otwartych. Zasadniczo, staniesz się lepszym mówcą i staniesz się naprawdę dobry w demonstrowaniu umiejętności przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo kursantów. Główne zagadnienia zawierają:

- Standardy i Procedury PADI dla poszczególnych kursów, których możesz nauczać podczas warsztatów przeprowadzanych w wodzie
- Uczenie się, nauczanie i System PADI
- Zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwo nurka
- Biznes w nurkowaniu i Twoja rola jako instruktora
- Doradztwo sprzedażowe i marketing w branży nurkowej

Czym jest Egzamin Instruktorski (IE)?

Egzamin Instruktorski to dwudniowy program sprawdzający umiejętności kandydata na instruktora z takich zagadnień jak nauczanie, poziom wiedzy nurkowej, poziom umiejętności, rozumienie Systemu PADI oraz postawa i profesjonalizm. Egzaminy PADI są ustandaryzowane i przeprowadzane przez specjalnie przeszkolonych Egzaminatorów PADI. Sesje egzaminacyjne są organizowane tak, aby były jak najbardziej obiektywne i żeby rzetelnie i konsekwentnie ocenić umiejętności kandydata. Tylko ci, którzy spełnią wymagania IE zdobędą szanowany na całym świecie certyfikat PADI Instructor.

Facebookmail