Centrum Nurkowe Płetwal i Akademia Instruktorów nurkowania H2O, to jedyne centra PADI w Polsce oferujące nurkom szkolenia na poziomie instruktorskim z zakresu nurkowania na rebreatherze Hollis Explorer. Zdobądź przewagę w swojej karierze zawodowej i specjalizuj się w nauczaniu nurkowania na rebreatherach – zwiększ tym samym swój potencjał zawodowy, ekscytacje podczas nauczania i zarobki. Kurs Rebreather Instructor (na poziomie rekreacyjnym) jest dostępny dla wszystkich instruktorów, którzy spełniają następujące wymagania:

- Odnowiony status nauczycielski

- Instruktor specjalizacji Nitrox i Deep

- Certyfikat Advnaced Rebreather Diver na jednostce Hollis Expolrer

- Minimum 150 nurkowań, z czego 75 rebreatherowych, z czego co najmniej 50 nurkowań na rebreatherze Hollis Explorer

- Jedna asysta przy kursie Rebreather Diver

- Zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nurkowania z ostatnich 12 miesięcy

Filozofia i cele kursu Rebreather Instructor mają zapewnić kandydatów na instruktorów, że:

- Jako Instruktorzy i nurkowie rebreatherowi wciąż rozbudowują swoją wiedzę i umiejętności

- Rozwijają wiedzę i umiejętności z zakresu instruktora rebreatherowego

- Zapoznają kandydatów do nurkowania z kursami rebreatherowymi

Podczas kursu Rebreather Instructor, Instrukor nauczy kursantów umiejętności motorycznych i odpowiedniego podejścia do bezpiecznego nurkowania na rekreacyjnym rebreatherze w granicach nurkowania rekreacyjnego. Jako, że nurkowanie na rebreatherze różni się znacznie od rekreacyjnego nurkowania na obiegu otwartym, kandydaci wykonają umiejętności, których muszą się nauczyć, aby bezpiecznie nurkować na rebreatherze. W związku z tym, że problemy, na które napotykają nurkowie podczas nauki nurkowania na rebreatherze mogą znacząco się różnić, podczas Twojego kursu instruktorskiego na rebreathera odbędzie się kilka sesji, podczas których przedstawione będą powszechne problemy pojawiające się na kursach rebreatherowych, wraz z tym, jak Instruktor powinien się zachować, oraz jak kursant poprawnie powinien wykonać dane ćwiczenie.

Kurs PADI Rebreather Instructor kwalifikuje do nauki:

- programu Discover Rebreather
-  Rebreather Diver
-  Advanced Rebreather Diver
-  Rebreather Qualifier
-  Rebreather Refresher

Kandydat na instruktora weźmie również udział w prezentacji dającej ogólny pogląd na kursy rebreatherowe, jak nauczać podczas konkretnych kursów rebreatherówych i jak je reklamować. Kurs Rebreather Instructor trwa 3 dni i jeden dodatkowy dzień na symulowany staż instruktorski, jeśli jest taka potrzeba. Dla Instruktorów rebreatherowych z innej federacji program Crossover Instructor trwa 2 dni plus dodatkowy dzień na staż instruktorski (uwaga – poprzednie doświadczenie w nauczaniu również spełnia ten wymóg).

Facebookmail