Jednym z pierwszych pytań kandydatów rozważających uczestnictwo w kursie jest pytanie: czy jestem odpowiednio doświadczony do tego, aby podjąć wyzwanie zostania instruktorem nurkowania?

Oczywiście jest to rzecz bardzo, bardzo indywidualna. Wymagania poszczególnych organizacji określają pewne minimum, które może stanowić punkt odniesienia, ale nie jest jedyną wytyczną i istnieją od niego odstępstwa. Dlatego wymagania uczestnictwa często dzielimy na wymagania wstępne do uczestnictwa w kursie i wymagania końcowe, które muszą być spełnione, aby ukończyć szkolenie.

Z uwagi na fakt, że Akademia H2O wychodzi na przeciw kursantowi, każdego potencjalnego kandydata zapraszamy do uczestnictwa w jednodniowych warsztatach przygotowujących do uczestnictwa w programie instruktorskim. Dzięki takim warsztatom przekonasz się, na jakim poziomie jest Twoja aktualna nurkowa wiedza oraz umiejętności wodne. W dalszym kroku będziesz wiedział jak przygotować się do swojej przygody na kursie instruktora nurkowania.

Aby uczestniczyć w programie instruktorskim musisz mieć doświadczenie nurkowe wyrażone poprzez liczbę zrealizowanych nurkowań – większość organizacji nurkowych ustanowiła ten próg na poziomie 100 zalogowanych nurkowań. Musisz mieć także ukończone 18 lat.

Aby zostać kandydatem do stopnia instruktorskiego, Twoja dotychczasowa kariera nurkowa powinna składać się z ukończonego nurkowego szkolenia podstawowego, następnie stopnia zawansowanego oraz ratowniczego. Dodatkowo musisz mieć znajomość udzielania pierwszej pomocy. Ostatni krok poprzedzający to pierwszy stopień profesjonalny, w różnych organizacjach różnie nazywany – Divemaster, Divecon, P3, Przewodnik podwodny.

Jeśli dopiero rozpocząłeś przygodę z nurkowaniem, ale Twój cel zostania instruktorem jest dla Ciebie jasny i klarowny, to możemy Tobie pomóc pokierować Twoją karierą już od pierwszych kroków w podwodnym świecie, tak abyś swój cel zrealizował jak najszybciej i na jak najwyższym poziomie.

Każda książka i każdy materiał dydaktyczny, z którego korzystałeś poznając nurkowanie na drodze rekreacyjnej, będzie Tobie przydatny na kursie instruktorskim. Dodatkowe materiały do programu Instruktor Nurkowania to specjalnie przygotowane podręcznik dla instruktora z przepisami i przedstawionymi działaniami poszczególnych organizacji szkoleniowych.

Jeśli chodzi o Twoje wyposażenie w sprzęt nurkowy to w organizowanych przez nas szkoleniach, taki sprzęt możesz wypożyczyć na czas kursu za darmo. Niemniej, jeśli dysponujesz swoim sprzętem to jeszcze lepiej, gdyż jesteś z nim opływany. Na kursach instruktorskich uczymy prowadzenia zajęć i kursów rekreacyjnych, dlatego Ty, jako przyszły instruktor też powinieneś mieć konfigurację standardową rekreacyjną. Program prowadzimy w basenie i jeziorze, więc ze względu na temperaturę, na basenie często wystarcza pianka nawet cienka i krótka, a w wodzie otwartej może być to suchy skafander lub grubsza pianka.

Rozliczenie finansowe – tak to często dla wielu Kandydatów ważny element, decydujący nawet o tym gdzie realizować swoje szkolenie. Pamiętajmy jednak, że wybierasz nowy zawód, czynność, w której będziesz nadzorował i odpowiadał za czyjeś życie. Warto tutaj skoncentrować swoją uwagę przede wszystkim na doświadczeniu osób, które będą prowadzić Twoje szkolenie instruktorskie. Akurat ceny szkoleń na polskim rynku są dość zbliżone do siebie jak i do cen na rynkach w innych krajach. Co przemawia za decyzją o wyborze Akademii H2O to to, że mamy bardzo jasną politykę finansową. Niema żadnych ukrytych kosztów i dodatków, które pojawią się w trakcie kursu. Rejestracja Kandydata rozpoczyna się po wpłaceniu umówionego zadatku na szkolenie, resztę kwoty wpłacasz pierwszego dnia szkolenia, lub po uprzednim ustaleniu rozkładamy płatność na dogodne dla Ciebie raty. W wyjątkowych okolicznościach istnieje możliwość barteru. Cena szkolenia w Akademii H2O Poznań uwzględnia następujące profity:

- Ładowanie butli w czasie szkolenia
- Wypożyczenie sprzętu na czas szkolenia
- Opłaty basenowe
- Opłatę za tłumaczenie na egzaminie
- Korepetycje wiedzy i umiejętności
- Darmowe wi-fi na obiekcie
- Training day – warsztaty poprzedzające uczestnictwo w kursie
- Dostęp do strefy PRO H2O z filmami, demonstracjami i pomocami szkoleniowymi
- Objęcie programem przyszłej współpracy z Akademią

Ostatni element to opłaty federacji i organizacji posiadających program szkoleniowy (jak PADI, SSI, CMAS, itp.). Są to opłaty wnoszone do organizacji szkoleniowej, w której zdecydujesz się na swój rozwój, a konkurujące ze sobą organizacje opłaty mają różne od siebie.

Poniżej przedstawiamy wyszczególnione elementy, o których przed chwilą przeczytałeś.

Wymagania:

Wymagania wstępne:
- Uprawnienia w stopniu „Nurek Lider” np.: PADI DM; CMAS P3; SSI DiveCon
- Aktualne (z ostatnich 24mc) przeszkolenie z pierwszej pomocy np.: EFR
- Ukończone 18 lat i 100 zalogowanych nurkowań
- Zaświadczenie od lekarza (np.: rodzinnego) o braku przeciwskazań do nurkowania aktualne z ostatnich 12mc
Wymagania sprzętowe:
- Obowiązuje standardowa konfiguracja rekreacyjna: skafander na wody otwarte i wody basenowe, butla
pojedyńcza 12/15 litrów, maska, fajka, płetwy, balast, jacket, komputer nurkowy, zegarek, kompas, gwizdek,
nóż, maska resuscytacyjna, automat oddechowy, tabliczka nurkowa
Wymagania dydaktyczne:
- Zestaw IDC: manual Guide To Teach; manual Instructor; manual EFRI
- Tabele dekompresyjne PADI RDP i eRDP ML
- Podręczniki do kursów PADI: OWD; AOWD; RD; DM; EFR
- Egzaminy do kursów PADI: OWD; RD; DM
- Kolorowe zakreślacze, kalkulator z podstawowymi funkcjami

Facebookmail