Kurs EFR – Emergency First Response – jest uznanym na świecie kursem pierwszej pomocy przedlekarskiej. Jego program został zatwierdzony przez ILCOR (Międzynarodowa Rada Resuscytacji) i od 2003 rokuh2o_255 wykorzystywany jest do szkolenia osób na całym świecie.

Emergency First Response z siedzibą w Bristolu, jest szybko rozwijającą się międzynarodową organizacją szkolącą w zakresie Pierwszej Pomocy (CPR, AED), która skupia ponad 31 tysięcy instruktorów na całym świecie i posiada siedziby na wszystkich kontynentach, wydaje ponad 500.000 certyfikatów rocznie. Jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych instytucji kształcących ratowników przedmedycznych na świecie. Organizacja bazuje na 36-letnim doświadczeniu w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych, prowadzeniu kursów i szkoleń. Kursy Emergency First Response cieszą się szeroką ogólnoświatową akceptacją. Wszystkie programy i materiały edukacyjne są tworzone w oparciu o standardy opieki nad pacjentami, publikowane przez ILCOR (Międzynarodowa Rada Resuscytacji), która jest międzynarodową grupą standaryzującą, reprezentującą większość światowych organizacji zajmujących się resuscytacją, oraz zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji

Kurs składa się z trzech modułów, szkolenie można odbyć z zakresu poszczególnych modułów oddzielnie lub jako pełny kurs pierwszej pomocy.

  • Wstępna pierwsza pomoc (urazy zagrażające życiu) – CPR/AED Primary Care
  • Drugorzędna pierwsza pomoc(urazy niezagrażające życiu) – Secondary Care
  • Pierwsza pomoc dla dzieci – Care for Children w/AED

Ukończenie kursu potwierdzone jest certyfikatem Emergency First Response z opisanym szkoleniem (np. CPR/AED/First Aid/). Ważność certyfikatu to 24 miesiące.