Zawód „Instruktor Nurkowania” to szeroki wachlarz możliwości realizacji swoich życiowych celów, możesz być: przewodnikiem podwodnym, szkoleniowcem, menagerem centrum nurkowego, możesz pracując zwiedzać świat lub prowadzić biznes w Polsce. Bycie instruktorem nurkowania, to też znakomite opcje rozwoju od stopnia instruktora podstawowego, przez uprawnienia zaawansowane i mistrzowskie, do najwyższych uprawnień Instruktor Trenera / Dyrektora Kursów – które możesz osiągnąć po kilku latach ciężkiej pracy.

Dzięki możliwościom, jakie dają organizacje nurkowe oraz kontaktom uzyskanym w Akademii Instruktorów H2O, po ukończonym szkoleniu od razu możesz podjąć współpracę z centrami nurkowymi w Polsce i zagranicą, co pozwoli Tobie zarabiać w branży bez inwestycji w sprzęt i lokal.

Freelancer czyli „wolny strzelec” to jedna z największych zalet tego sportu, nie ważne jak ułoży się Twoje życie, w każdej chwili możesz zabrać plecak i ruszyć w świat mając zawód w ręce i to taki, który pozwoli na szybkie znalezienie dobrej pracy w ciekawym i ciepłym miejscu.

Zarobki są uzależnione od kraju, w którym pracujesz, bazy nurkowej, zakresu obowiązków i posiadanego doświadczenia. Jeżeli chodzi Polskę to wygląda to następująco: Divemaster, czyli Przewodnik Podwodny jest jedynie traktowany ulgowo, pierwsze pieniądze zarabia Asystent instruktora i są to zarobki w granicach 400-600zł mc w systemie pracy dorywczej. Instruktor nurkowania w zależności od posiadanych uprawnień i efektywności zarabia 1600 do 4000zł. Na świecie wygląda to trochę inaczej ze względu na możliwość pracy w miejscu z przygotowaną pełną infrastrukturą do uprawiania płetwonurkowania, i tak: Divemaster wypracowuje zarobek rzędu 500 – 700 USD; Asystent instruktora 600 – 900 USD; Instruktor 800 – 2500USD, gdzie górna granica w jednostkowych przypadkach może być wyższa. Ten obraz zarobków potwierdzają nasi absolwenci, pracujący w różnych rejonach świata oraz Polski. Bardzo wyraźnie widać, że w przypadku Instruktorów wartości graniczne zarobków są od siebie bardzo oddalone. Jedną z rzeczy, która ma na to wpływ są uprawnienia dodatkowe Instruktora w postaci kursów specjalizacji, posiadania uprawnień z zakresu nurkowania technicznego oraz rebreatherowego. Im szersze uprawnienia posiada instruktor w tym na szkolenia z zakresu bardziej złożonych kursów, tym oczywiście jest bardziej wartościowym partnerem dla poszczególnych centrów nurkowych, co przekłada się na większe zarobki.

Wyróżniający się na rynku instruktorzy mają możliwości zwiększania swoich zysków poprzez np. otrzymanie współudziałów w realizowanych projektach, w które są zaangażowani. Branża nurkowa jest branżą cały czas rozwijającą się, zatem mamy z każdym rokiem więcej możliwości i opcji znalezienia sobie tego wymarzonego miejsca na ziemi, które sprosta naszym oczekiwaniom i potrzebom.

Facebookmail