Nurkowanie rekreacyjne na obiegu zamkniętym umożliwia wydłużenie czasu nurkowania i upraszcza planowanie oraz przygotowanie do nurkowania w przeciwieństwie do technicznego nurkowania na rebreatherach. Nurkowanie rekreacyjne na rebreatherach ograniczone jest do 30 metrów i nie wymaga przystanków dekompresyjnych, oraz ma możliwość natychmiastowego wynurzenia na powierzchnię za pomocą obiegu otwartego, który jest na wyposażeniu jednostki.

Kurs PADI nurkowanie rekreacyjne na rebreatherze o obiegu zamkniętym jest już dostępny!! Kurs wykorzystuje najbardziej przyjazną dla użytkownika jednostkę dostępną na rynku, w pełni zautomatyzowany Hollis Explorer. Technologia rebrethera o obiegu zamkniętym jest najbardziej ekscytującym elementem rozwoju przemysłu nurkowania rekreacyjnego od kiedy Cousteau wynalazł Aqualung/regulator Obiegu Otwartego.

Jak większość wynalazków, ewolucja wprowadziła dodatkowe korzyści i funkcje dla użytkownika. Pomyśl, jak ewoluowały samochody, od prostych modeli jak Frod-T (dostępny w dowolnym kolorze pod warunkiem, że będzie on czarny), który pierwotnie służył do transportu, do indywidualnych pojazdów obecnie, które nie tylko służą do podróży z punktu A do B, ale zapewniają też większy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności. Albo porównać pierwsze telefony komórkowe, które weszły na rynek (pierwotnie bardzo drogie, kłopotliwe i bez stylu, ale wciąż zapewniające użytkownikowi komunikację przez komórkę), do obecnych telefonów, które pozwalają łączyć się między ludźmi, mają styl i są bardziej kompaktowe oraz łatwiejsze w obsłudze przy większej ilości dodatkowych funkcji i korzyści.

Cóż, w końcu sprzęt do nurkowania rekreacyjnego ewoluował i pozwala nam nurkować rekreacyjnie na obiegu zamkniętym dając wiele więcej korzyści pod wodą. Teraz można naprawdę wzbogacić i zwiększyć swoje doświadczenie nurkowe zamiast na hałaśliwym obiegu otwartym. Korzyści w nurkowaniu na rebreatherze w stosunku do tradycyjnych obiegów otwartych to m.in.:

- Dłuższy czas nurkowania z wydłużonym zużyciem gazu oraz dłuższy limit bezdekompresyjny

- Mniejszy hałas, mniej bąbelków i zdolność, aby stać się częścią podwodnego królestwa a nie tylko obserwatorem

- Możesz bardziej zbliżyć się do podwodnego życia uzyskując lepsze zdjęcia i filmy

- Dłużej utrzymujesz ciepło

- Dla nurków, którzy nie chcą nurkować technicznie, ale chcą uzyskać wszystkie korzyści związane z wydłużonym czasem pod wodą

- Jest to fundament przed nurkowaniem technicznym na rebreatherze

Facebookmail